Do sada smo mislili da je Yugo najveća opasnost na putevima, ali pojavom “jeftinih” (nisu baš toliko ni jeftini) kineza stvar se okrenula. U sledećih par video sekvenci možete videti kineske automobile koji su mahom prezentovani pre par dana, na ovogodišnjem Frankfurtskom sajmu automobila, na standardnom Euro NCAP (60km/h udar u čvrstu prepreku).
Prva je limuzina iz srednje klase Brilliance BS6 koja je na Euro NCAP testu “osvojila” 1 (i slovima – jednu) zvezdicu. Auto je potpuno uništen (zajedno sa putnicima):
Sledeći model je Chery Amulet, stvar je daleko, daleko gora i ne verujem da bi najljućem neprijatelju poželeli da se vozi u ovom “mrtvačkom kovečegu na točkovima”. U udaru pri samo 60km/h i bukvalno nestane pola automobila:
Evo i “terenca” Jiangling Landwinda:
kamera iz kabine prikazuje još nemilosrdniji prizor: