Na ovogodišnjem sajmu, nazvanom “Auto show – Novi Sad”, okupili su se predstavnici i dileri najznačajnijih proizvođača automobila u svetu, a čak 37 modela će se prvi put naći pred posetiocima Novosadskog sajma, neki prvi put u ovom delu Evrope posle Frankfurtskog salona.
Ministar trgovine Srbije Predrag Bubalo otvorio je preksinoć (22. oktobar 2007. godine) Sajam i izrazio nadu da će, već sledeće godine, na ovoj manifestaciji biti izložene i nove “astre” iz Kragujevca. Na sajmu učestvuju i proizvođači rezervnih delova i opreme za automobile, zatim predstavnici banaka, lizing kompanija i osiguravajućih društava.
Njihovim prisustvom je omogućeno da se na licu mesta obavi sva papirologija oko kupovine vozila na rate, a praktično svi proizvođači su ponudli određene popuste, koji za skuplja vozila idu i do 3.000 EUR.
Sajam će biti otvoren svakog dana od 10 do 19 časova, a ulaznice su 350 dinara za odrasle, 200 za decu do 12 godina, penzionere i organizovane đačke posete, dok su kolektivne karte 250 dinara. Manifestacija traje do 28. oktobra.